Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

W dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych, PPIS woj. łódzkiego zaczęli otrzymywać od zaniepokojonych mieszkańców woj. łódzkiego, informacje o otrzymywanych wiadomościach SMS (od nadawcy Kwarantanna) o następującej treści: "Zostales skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakazenia w Twoim najblizszym otoczeniu. Wiecej informacji na stronie https://cutt.ly/8Ezv3uy"

Główny Inspektor Sanitarny poinformował Państwowych Wojewódzkich Inspektorów Sanitarnych, że przekazywane na terenie całego kraju wiadomości SMS są nieprawdziwe i są próbą wyłudzenia danych osobowych.

W związku z powyższym wydałam Państwowym Powiatowym Inspektorom Sanitarnym woj. łódzkiego pilne polecenie, zamieszczenia na stronach internetowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych oraz w mediach społecznościowych Komunikatu wydanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego, o następującej treści:

!!Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.