ZDALNA SZKOŁA +

logotypzdalnaszkola

Ministerstwo Cyfryzacji  po raz kolejny w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „ Powszechny dostęp do szybkiego Internetu „ uruchomiło program pn „Zdalna Szkoła + „ .Od 15 maja 2020 roku  ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w zdalnych lekcjach.

Program przeznaczony jest głównie dla rodzin wielodzietnych (3+). Ponownie Gminy mają możliwość wnioskowania o granty. Głównym kryterium  przydziału jednostki samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii jest  liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Gmina Brzeziny znajduje się  w III kategorii i w związku z tym wysokość dofinansowania w ramach programu „ ZDALNA SZKOŁA + „ wynosi  55 000,00 zł.

Gmina Brzeziny w trosce o uczniów i nauczycieli w dniu 3 czerwca 2020 roku wystąpiła z zaproszeniem do złożenia ofert na zakup sprzętu komputerowego dla potrzeb umożliwienia  prowadzenia zdalnie zajęć lekcyjnych przez placówki oświatowe z terenu Gminy Brzeziny.

W dniu 8 czerwca 2020 roku po wybraniu najkorzystniejszej oferty dokonano zakupu 21 sztuk laptopów  HP 250 G7 wraz z 21 sztukami  programu  MS Office 2019 EDU z wbudowaną kamerą  w ramkę ekranu, wyposażonych w mikrofon o  łącznej wartości brutto  54 915,00 zł.

W dniu 18 czerwca 2020 roku Gmina Brzeziny złożyła  do Ministerstwa  Cyfryzacji wniosek o zrefundowanie z grantu, z  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I –powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1: „Wyeliminowanie  terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego  internetu o wysokich przepustowościach”  pn.  „ZDALNA SZKOLNA  + . Gmina wnioskowała o refundacje kwoty  54 915,00 zł.

W dniu  6 sierpnia  2020 roku komputery wraz z oprogramowaniem zostały przekazane do Szkoły Podstawowej w Bogdance, Dąbrówce Dużej  a w dniu 18 sierpnia do Szkoły Podstawowej w  Gałkówku-Kolonii. Do każdej ze szkół trafiło po 7 sztuk laptopów.

Gmina Brzeziny w dniu 27 sierpnia 2020 roku podpisała umowę o powierzenie grantu.

Wsparcie otrzymali najbardziej potrzebujący nauczyciele i uczniowie, w tym z rodzin wielodzietnych (3+). Jednym ze sposobów zabiegających rozprzestrzenianiu się wirusa w czasie epidemii jest dbanie o zdrowie i edukacje mieszkańców poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Brzeziny miała możliwość zapewnienia pomocy swoim mieszkańcom.

received 351180549209486

received 747132899444823