ZbiĂłrka odpadĂłw wielkogabarytowych na terenie Gminy Brzeziny

Wójt Gminy Brzeziny informuje, Ĺźe w dniach 21-23 września 2016 r.  na terenie całej gminy odbędzie się nieodpłatna zbiórka zuĹźytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka zostanie przeprowadzona we wskazanych dniach poprzez wystawienie odpadów wielkogabarytowych przed posesję przy drodze publicznej.

Do 19 września zainteresowani mieszkańcy powinni zgłosić rodzaj oraz ilość odpadów do odebrania telefonicznie pod numerem (46) 830-35-25 lub (46) 874-32-29 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Brzezinach.

Firma Tonsmeier Centrum Sp. z o.o., która przeprowadzi zbiórkę będzie odbierać odpady wyłącznie z posesji, których właściciele dokonali zgłoszenia i zostali wpisani na listę.

Odpady należy wystawić o godzinie 7:00 rano w dniu wywozu.

Terminy zbiórki odpadów z poszczególnych miejscowości:

21.09.2016

Adamów, Eufeminów, Gałkówek Kolonia, Helenów, Jordanów, Ignaców, Jaroszki, Małczew, Paprotnia, Polik, Teodorów, Witkowice.

22.09.2016

Buczek, Janinów, Dąbrówka DuĹźa, Dąbrówka Mała, Grzmiąca, Jabłonów, Poćwiardówka, Bielanki, Ĺťabieniec, Strzemboszewice, Helenówka, Tadzin, Marianów Kołacki, Przecław, Rozworzyn, Michałów, Syberia, Pieński Henrykowskie, Szymaniszki, Henryków.

23.09.2016

Bronowice, Sadowa, Gaj, Kędziorki, Przanówka, Tworzyjanki, Zalesie, Bogdanka, Rochna, Ściborów, Stare Koluszki.

W trakcie zbiórki odbierane będą następujące odpady:

1. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

• sprzęt agd: lodówki, zamraĹźarki, pralki, kuchenki, Ĺźelazka, odkurzacze, lokówki itp.;
  • sprzęt rtv: telewizory, radia, magnetowidy itp.;
  • sprzęt komputerowy: komputery, monitory, drukarki, skanery itp.;
  • baterie i akumulatory od samochodów osobowych;

2. odpady wielkogabarytowe: meble, dywany, wykładziny itp.

3. opony od samochodów osobowych, motocykli, rowerów (nie naleĹźy wystawiać opon od samochodów ciężarowych oraz ciągników i maszyn rolniczych).