Walne zebrania straĹźackie

Zakończyły się walne zabrania sprawozdawcze OSP w gminie Brzeziny. Łącznie było ich dziesięć. Pierwsze miało miejsce w OSP Syberia, a ostatnie odbyło się w OSP Gałkowku-Kolonii. Zebrania w których uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Brzeziny były okazją nie tylko do dyskusji na temat sytuacji w danej jednostce, lecz takĹźe na wsi, w sołectwie czy całej gminie.

W czasie zebrania OSP Grzmiąca, rezygnację złoĹźył dotychczasowy zarząd jednostki. Wójt Barbara Hojnacka oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Kolasa wraz z radnymi dziękują za długoletnią pracę dotychczasowemu zarządowi na czele z dr. Stanisławem Kowalskim.

W jednostkach OSP Gałkówku-Kolonii  i OSP Przecław były to zaś pierwsze walne zebrania w przebudowanych straĹźnicach. W dalszej kolejności ma być modernizowana siedziba OSP Grzmiąca. Pięć jednostek złoĹźyło teĹź na bieżący rok wnioski o dotacje. Społeczność straĹźacka stanowi znaczny odsetek mieszkańców Gminy Brzeziny. Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Brzezinach ZOSP RP jest Tadeusz Guzek, komendantem Daniel Kowalski, a druhów ochotników jest ponad 500.