Wigilia w gminie Brzeziny

W dniu 22 grudnia 2014 r. w siedzibie Urzedu Gminy Brzeziny odbyła się wigilia dla społeczności gminy. Wśród przybyłych gości swoją obecnością ucieszyli równieĹź przedstawiciele współpracujący z samorządem Gminy Brzeziny, a wśrod nich m.in. posłanka Krystyna Ozga, wicestarosta Roman Sasin, zastępca komendanta KPPP Pan Cezary Petrus, zastępca komendanta KPPSP Dariusz Guzek, ks. Dziekan Bogumił Walczak, ks. proboszcz Marek Balcerak, ks. proboszcz Ireneusz Bankiewicz oraz o. Benedykt Kordula.

Jak co roku, spotkanie rozpoczęło się od przekazania Światełka Betlejemskiego przez harcerzy, następnie księża czytali Ewangelię i wszyscy zebrani wspólnie się pomodlili. Wójt Gminy Brzeziny Pani Barbara Hojnacka w imieniu swoim oraz Przewodniczącego Rady Gminy Marka kolasy wygłosiła przemówienie oraz Ĺźyczyła wszystkim, aby Bóg, który się narodził w ubogiej stajence, okazał swoje miłosierdzie i dał nadzieję na lepsze jutro. MłodzieĹź z gimnazjum w Przecławiu swoim artystycznym występem wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój za co serdecznie jej dziękujemy. Podsumowaniem uroczystości była wspólna wieczerza, podczas której oprócz gości zaproszonych byli obecni pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy i kierownicy gminnych placówek oświatowych, radni, sołtysi, przedstawiciele Ochtniczych StraĹźy PoĹźarnych oraz Kół Gospodyń Wiejskich.