Wigilia sołectwa Zalesie

Spotkania w Bogdance, gdzie mieści się siedziba Koła Gospodyń Wiejskich sołectwa Zalesie, skupiajq całe rodziny: gospodynie, ich mężów, dzieci i wnuki. Koło to jest znane w gminie z kultywowania tradycji, a organizacja spotkania wigilijnego bez wątpienia do nich naleĹźy. W sobotę 11 stycznia przybylo tu wielu gości, w tym wójt Barbara Hojnacka, o. proboszcz Konstanty Ciaranek, o. Benedykt Kordula, członek zarządu powiatu Zbigniew Sokołowski, sekretarz gminy Brzeziny Radzisław Kamiński, inspektor ds. oświaty Dorota Kamińska, dyrektor brzezińskiego Muzeum Regionalnego Pawel Zybała, radny Edward Bogdański oraz sołtys Paweł Kusiak. Wszystkich przybylych witała serdecznie przewodnicząca KGW ElĹźbieta Ołubek. Witala nie sama, lecz w towarzystwie mlodzieĹźy z Gimnazjum w Przecławiu, która pod kierunkiem katechetki Pauliny Skrzyneckiej przygotowała koncert pełen znanych kolęd, a takĹźe autorskich tekstów. Nie zabrakło świątecznych Ĺźyczeń, a na stołach wigilijnych zupy grzybowej, czerwonego barszczu z uszkami, pierogów, krokietów i oczywiście ryb. Koło słynie bowiem z lokalnych wyrobów kulinarnych. Łódzka telewizja nagrywala tu juĹź program o tradycjach wielkanocnego stołu, a gospodynie wkrótce wezmą udzial w programie TVP 2 ,,Pytanie na śniadanie", aby zaprezentować lokalny przysmak - pączki ziemniaczane.