UWAGA!!! WYPOWIADAMY UMOWY NA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH

W związku z wejściem w Ĺźycie nowych uregulowań prawnych w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, a tym samym przejęcie z dniem 01 lipca 2013r. odpadów przez Gminę, zwróciliśmy się z zapytaniem w tej sprawie do firm świadczących usługi wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Brzeziny i otrzymaliśmy następujące informacje:

·         REMONDIS - firma informuje, Ĺźe umowy te „bez formalizowania, ulegną rozwiązaniu  w datach poprzedzających wejście w Ĺźycie nowych zasad (…). Państwa umowy zostaną więc rozwiązane samoistnie bez konieczności przestrzegania okresów wypowiedzenia.”

(tel. 42 680 91 62);

·         GlobalEko- firma udzieliła Gminie informacji, Ĺźe osoby, które mają podpisane umowy na odbiór odpadów komunalnych nie muszą wypowiadać dotychczasowych umów.

(tel. 665 71 28 71);

·         MPO ŁódĹş- firma udzieliła informacji, Ĺźe wszyscy mieszkańcy Gminy Brzeziny, którzy mają podpisane umowy z firmą MPO ŁódĹş, muszą je rozwiązać z minimum

1- miesięcznym okresem wypowiedzenia.

(tel. 42 616 04 14);

Pomimo naszych wcześniejszych informacji o wypowiedzeniu umowy z automatu na podstawie porozumienia z Gminą, biorąc pod uwagę bardzo niejasne interpretacje Ministerstwa Środowiska w tej sprawie, zalecamy jednak pisemne wypowiedzenie umowy w firmie świadczącej usługi dla naszej nieruchomości. PowyĹźsze zasady nie dotyczą nieruchomości niezamieszkałych tj. przedsiębiorców i instytucji, którzy muszą kontynuować zawarte do tej pory umowy.

Ponadto informujemy, Ĺźe deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dostępne będą w siedzibie Urzędu Gminy Brzeziny, na stronie internetowej oraz u sołtysów na początku kwietnia 2013 r.