Sala gimnastyczna w Dąbrówce Dużej

Zgodnie z zawartą umową do dnia 30 paĹşdziernika br. planuje się zakończyć prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce DuĹźej. Placówka powiększy się o pełnowymiarową salę gimnastyczną.

Stosowną umowę na dokończenie rozpoczętej wcześniej budowy podpisano 5 sierpnia br. Za kwotę prawie 905 tys. zł firma ze Skierniewic ma: wykonać prace wykończeniowe pokrycia dachu budynku, uzupełnić brakujące okna i zamontować drzwi wewnętrzne, dokończyć montaĹź instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania, wykonać prace związane z tzw. „białym montaĹźem”, zainstalować wentylację, połoĹźyć posadzkę sportową na sali i część posadzek w zapleczu oraz zagospodarować teren wokół sali, tzn. pokryć plac kostką brukową oraz przygotować trawniki.

Nowa sala ma słuĹźyć wszystkim szkołom z gminy Brzeziny oraz mieszkańcom, jako miejsce organizacji gminnych imprez sportowych, szczególnie, Ĺźe w pobliĹźu sali przygotowano takĹźe trawiaste boisko piłkarskie. Na płycie pełnowymiarowej sali zostaną wyrysowane linie do gry w róĹźne, halowe dyscypliny sportowe, a na ścianie znajdzie się elektroniczna tablica wyników. Nie zabraknie takĹźe miejsc dla widowni, przy płycie boiska zostanie ustawionych 36 siedzisk, a kolejni widzowie będą mogli oglądać rozgrywki z obszernego balkonu. Na zapleczu przewidziano szatnie i sanitariaty dla dziewcząt i chłopców oraz osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla trenera oraz magazyny sprzętu sportowego. Opisana inwestycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.