Karta DuĹźej Rodziny w gminie Brzeziny

Ogólnopolska Karta DuĹźej Rodziny to system zniĹźek dla rodzin wielodzietnych.

W gminie Brzeziny do tej pory zostały złożone 32 wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny, a osobom uprawnionym wydano w sumie 166 kart.

Warto wiedzieć, Ĺźe taka karta jest wydawana bezpłatnie kaĹźdemu członkowi rodziny. Rodzice, przez których rozumie się takĹźe rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą z niej korzystać doĹźywotnio, a dzieci do 18 roku Ĺźycia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Dzieciom umieszczonym w rodzinie zastępczej karta przyznawana jest natomiast na czas przebywania w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Miejsca, w których przysługują zniĹźki oznaczone są specjalnym znakiem
„Tu honorujemy Kartę DuĹźej Rodziny”, a Ĺźeby z niej skorzystać,
wystarczy w punkcie zakupu biletu wstępu tylko ją okazać. Każdy posiadacz karty może z niej korzystać w dowolnym czasie, co oznacza, że
nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu. Aktualny wykaz dostępnych
zniĹźek dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty DuĹźej Rodziny publikowany
jest na stronie www.rodzina.gov.pl.

Mieszkańcy gminy Brzeziny,aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny powinni złożyć stosowny wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzezinach ul. Sienkiewicza 16A, 95-060 Brzeziny, tel. 46 874-28-8546 874-28-85.
46-874-2