Pożegnanie ze szkołą w Bogdance

26 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdance Ĺźegnali szkołę i witali wakacje. Uroczystość rozpoczęła się od wręcze­nia przez dyrektor Danutę Grzejszczak na­gród najlepszym uczniom. PóĹşniej nagro­dami Wójt Gminy Brzeziny szczególnie wyróĹźniono jeszcze troje z nich. Przekazała je wiceprzewodnicząca Rady Gminy Brze­ziny Maria Ołubek.

Bardzo wysoką średnią 5,36 uzyskali: Bruno Szwarc (kl. VI), Pauli­na Ambrozińska (kl. V) oraz Michał Jędrzejczyk (kl. IV). Szósta klasa otrzymała takĹźe Puchar Dyrektora Szkoły za najwyĹźszą śred­nią - 4,66. W klasie tej aĹź 8 osób otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezen­towali program artystyczny Jako pierwsza wystąpiła klasa II, gdzie wychowawczynią jest Marta Jędrzejewska, z piosenką „Lato, lato...", następnie zaprezentowała się Ĺźegna­jąca się ze swą wychowawczynią Agnieszką Krupińską klasa III. Na zakończenie wystą­piła jeszcze klasa szósta, której uczniowie są juĹź absolwentami Szkoły Podstawowej w Bogdance. „Szczególnie wzruszenie zebra­nych wywołały słowa piosenki „Jedna mała łza" - wspomina nauczyciel Bartosz Pająk. - „A siedem lat za nami, nasze drogi rozejdą się, a za murami przyszłość ma, a w murach tych wspomnienie i jedna mała łza".