Koniec roku w Gałkówku Kolonii

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałkówku-Kolonii zakończyli rok szkolny uro­czystą akademią. Nie zabrakło kwiatów, gratulacji i wzruszających przemówień.

Głos zabrała m.in. dyrektor Barbara Kozłowska, która podziękowała uczniom za dziesięć miesięcy wytrwałej pracy, na­uczycielom za zaangaĹźowanie, a wła­dzom gminy za wsparcie. Przewodniczą­ca Komisji Oświaty Rady Gminy Brzeziny Anna Gorzka gratulowała natomiast społecz­ności szkolnej efektywnej pracy w zakoń­czonym roku. Przekazała takĹźe nagrodę Wójta Gminy Brzeziny dla Zuzanny Polit, najlepszej uczennicy w szkole, której śred­nia ocen wyniosła 5,82.

W dalszej części uroczystości wręczo­no nagrody oraz świadectwa z czerwo­nym paskiem. WyróĹźnienia trafiły nie tylko do dzieci, które mogą pochwalić się osiągnięciami w nauce i frekwencją, ale równieĹź do utalentowanych sportowców, wytrwałych czytelników i dzieci zaangaĹźowanych w akcje charytatywne. Na za­kończenie uczniowie zaprezentowali cie­kawą część artystyczną. Nie zabrakło tu recytacji, występów wokalnych, a takĹźe pokazów tańca.