Są środki dla przedszkoli

Na ostatniej sesji Rady Gminy Brzeziny został zatwierdzony do realizacji projekt „Przedszkole to dobry początek" współ­finansowany ze środków Unii Europej­skiej w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki" Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wyso­kiej jakości usług edukacyjnych świadczo­nych w systemie oświaty".

Dzięki dofinansowaniu w kwocie 110.218 zł dwa oddziały przedszkolne w Dąbrówce DuĹźej i Gałkówku-Kolonii wzbogacą się m.in. o wyposaĹźenie kuchni, nowe meble, wyposaĹźenie wypoczynko­we, sprzęt do utrzymywania czystości, ar­tykuły plastyczne, zabawki i pomoce dy­daktyczne, w tym na przykład „magiczny dywan", czyli swoistą interaktywną pod­Ĺ‚ogę, służącą do gier i zabaw oraz edukacji ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Warto wspomnieć, Ĺźe w 2014 r. gmi­na pozyskała takĹźe dzięki wsparciu unij­nemu, w ramach projektu „Przedszkola­ki Dumą Gminy Brzeziny", wyposaĹźenie dla czterech oddziałów przedszkolnych. Zadanie obejmowało wówczas wsparcie w trzech działach: w zakresie poprawy infra­struktury na placach zabaw, dostosowania pomieszczeń oraz zakupu odpowiednie­go wyposaĹźenia. Wcześniej natomiast ze środków unijnych finansowane były za­jęcia dla najmłodszych w ramach projek­tów „VIP - Bardzo WaĹźny Przedszkolak" oraz „Przedszkolak - najlepsza inwestycja w przyszłość". Obecnie w sześciu juĹź samorządowych oddziałach przedszkolnych funkcjonujących we wszystkich Szkołach Podstawowych w Dąbrówce DuĹźej, Bogdance i Gałkówku-Kolonii, uczy się około 100 dzieci.