Laureaci konkursu "Młodzież zapobiega pożarom"

28 lutego odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PoĹźarniczej „MłodzieĹź zapobiega poĹźarom". W kategorii gminnych szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Karol Sokołowski ze Szkoły Podstawowej w Gałkówku-Kolonii, drugie zajął takĹźe uczeń z Gałkówka-Kolonii - Piotr Sokołowski, a trzecie Daria Skwarczyńska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce DuĹźej.

6 marca odbył się etap powiatowy tego konkursu, w którym udział wzięli takĹźe gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych - łącznie około 50 młodych ludzi z terenu powiatu. Tu sukcesem moĹźe się pochwalić Piotr Sokołow­ski - uczeń Szkoły Podstawowej w Gałkówku-Kolonii, który w kategorii szkół podstawowych zajął II miejsce, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego konkursu.