Prace drogowe w gminie Brzeziny

Zawarto umowę z firmą, która będzie dokonywać punktowych napraw na jezdniach na terenie gminy Brzeziny. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy zarówno wyrw w jezdni, jak równieĹź obłamanych poboczy, gdyĹź umowa obejmuje usuwanie wszelkich usterek, jakie występują w obrębie jezdni. Prace rozpoczęły się mniej więcej przed tygodniem i potrwają blisko miesiąc. PóĹşniej wykonawca zobowiązany będzie do bieżącego monitorowania stanu dróg. Kontroli stanu dróg dokonywać będzie równieĹź gmina, która jest otwarta na wszelkie sugestie ze strony mieszkańców. Wybrana firma będzie realizowała prace przez cały rok, gdyĹź umowa została podpisana do końca 2014 r. Oczywiście, będą teĹź wykonywane drobne naprawy dróg gminnych nieutwardzonych poprzez ich wzmocnienie naturalnym kruszywem. Planowane jest wykonanie takiego utwardzenia na drodze w Tworzyjankach i Gaju oraz doraĹşnie w miejscowości Paprotnia Pokrętki. W tym roku planowane są takĹźe duĹźe inwestycje drogowe w postaci wykonania nakładki asfaltowej długości blisko 900 metrów w miejscowości Paprotnia, około 700 metrów w Adamowie przy drodze powiatowej, a takĹźe 350 metrów w okolicy Witkowic oraz blisko kilometr drogi w miejscowosci Dąbrówka Mała.