Nowy dach dla OSP Polik

Trwa procedura przetargowa, w efekcie której świetlica w Poliku zyska nowy dach. Zakres prac obejmuje przebudowę dachu oraz częściową wymianę instalacji elektrycznej w budynku. Komisja przetargowa dokonała otwarcia ofert 11 lutego. NajniĹźsza z 13 ofert opiewała na kwotę 235.425 zł, a najwyĹźsza na 346.900,18 zł. Obecnie trwa sprawdzanie ofert pod względem merytorycznym. Inwestycja w Poliku ma zostać dofinansowana dzięki  dotacji uzyskanej ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mroga”. W planach są remonty kolejnych straĹźnic. W niedalekiej przyszłości przewidywana jest m.in. wymiana dachu w OSP Gałkówek Kolonia, gdzie znajdujesię takĹźe filia Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Dąbrówce DuĹźej. Wokół licznych świetlic gminy Brzeziny skupia się Ĺźycie nie tylko straĹźy, która prowadzi swoje działania statutowe i kół gospodyń wiejskich, ale równieĹź szeroko pojęte Ĺźycie wsi. Świetlice to swoiste centra kultury na wsiach.

polik_gmina-brzeziny_640