Kraina baśni z Bogdanki

28 stycznia w Szkole Podstawowej w Bogdance zorganizowana została uroczystość pod hasłem „W krainie bajek i baśni”, której pomysłodawczyniami były panie ze szkolnej biblioteki.

W przepięknej bajkowej scenerii bibliotekarki - Ewa Gierach oraz Anna Jasińska w przebraniu wróĹźek wprowadziły pięciolatków oraz dzieci z klas 0-III w Ĺ›wiat bajek i baśni. Nauczycielki czytały dzieciom te znane wszystkim klasyczne opowieści oraz przeprowadziły konkurs plastyczny, podczas którego dzieci malowały wybrane przez klasę ilustracje do baśni. W akcję włączyli się równieĹź zaproszeni goście – „Królewnę ŚnieĹźkę” przeczytał dzieciom zastępca wójta gminy Brzeziny Lechosław Adamczyk. Wychowawczyni pięciolatków Monika Stelmaszek przeprowadziła natomiast konkurs dotyczący znajomości bajek i baśni. Wychowawczyni klasy II  Violetta Kotynia zajęła się zaś poczęstunkiem dla dzieci oraz zabawami ruchowymi przy muzyce. Przeprowadzono równieĹź konkurs na najpiękniejszy strój, a wyłonienie finalistów przysporzyło jurorom niemałych trudności.

Dzień zakończył się wręczeniem drobnych upominków dla najmłodszych, wypoĹźyczeniem książek wszystkim dzieciom oraz ogłoszeniem konkursu czytelniczego, który będzie rozstrzygnięty w kwietniu, podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W lutym natomiast planowany jest Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-III z gminy Brzeziny.