Sala w Dąbrówce już pod dachem

W ostatnich dniach trwał montaĹź konstrukcji dachowej w sali gimnastycznej, która powstaje przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce DuĹźej. Kolejnym etapem będzie montaĹź stolarki okiennej. Wykonawca nie przewiduje zimowej przerwy w budowie, która ma być odebrana do końca paĹşdziernika 2013 roku.

Budowa sali rozpoczęła się 23 marca 2012 roku, kiedy to podpisano umowę z wykonawcą inwestycji – firmą z Pabianic. Plac budowy przekazano 4 czerwca. W sumie wartość robót budowlanych brutto to ponad 1,7 mln złotych. Do końca roku 2012 gmina wydatkowała juĹź około 310 tysięcy. W efekcie w Dąbrówce DuĹźej powstanie jednokondygnacyjna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem o powierzchni uĹźytkowej obiektu 815 metrów kwadratowych i kubaturze 7404 metrów sześciennych. Na zapleczu przewidziano dodatkowo salkę do ćwiczeń korekcyjnych, szatnie, natryski, toalety, magazyn sprzętu i pokój trenera. Szkoła w Dąbrówce DuĹźej była dotychczas jedyną placówką oświatową w gminie Brzeziny bez sali gimnastycznej. Obecnie będzie posiadała największą taką salę, która ma słuĹźyć nie tylko uczniom, ale całej społeczności gminy Brzeziny.