Opłatek wsi Adamów

W gminie Brzeziny rodzi się nowa tradycja. Po raz pierwszy mieszkańcy wsi Adamów zebrali się na wspólnym spotkaniu opłatkowym. Z inicjatywą „opłatka” wyszedł sołtys Andrzej Zbytniewski, a samą realizacją zajęło się miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodzi GraĹźyna Karkusińska.

12 stycznia do świetlicy w Małczewie przybyło więc ponad 40 mieszkańców Adamowa. Swoją obecnością zaszczycili ich takĹźe wójt Barbara Hojnacka oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Kolasa. Gdy minęła godzina 17, wójt Barbara Hojnacka, przewodniczący Marek Kolasa, sołtys Andrzej Zbytniewski i przewodnicząca KGW GraĹźyna Karkusińska  złoĹźyli mieszkańcom Ĺźyczenia, po czym przystąpiono do dzielenia się opłatkiem. PóĹşniej nadszedł czas na wspólną wieczerzę, na której znalazły się zarówno potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń, jak i przez poszczególnych mieszkańców, gdyĹź prawie kaĹźdy na to integrujące lokalną społeczność spotkanie opłatkowe przyniósł ze sobą jakiś specjał.