Zmiana zasad zbiórki odpadów

Urząd Gminy Brzeziny informuje, że od 01.09.2017 zmianie ulegają zasady zbiórki odpadów w tym ilość zbieranych frakcji wraz z urządzeniami do ich gromadzenia:

• Worek żółty - można do niego wkładać wyłącznie: butelki plastikowe po napojach i chemii domowej, puszki po napojach i konserwach, opakowania wielomateriałowe po sokach, napojach, mleku.

• Worek niebieski – można do niego wkładać wszelkiego rodzaju makulaturę,

• Pojemnik na szkło - można do niego wkładać opakowania szklane np. butelki lub słoiki (bez fajansu, luster, szkła płaskiego np. szyby)

• Pojemnik na odpady biodegradowalne – można do niego wkładać odpady biodegradowalne w tym odpady kuchenne

Informujemy że worki w kolorze żółtym i niebieskim zostaną rozdane na każdą posesję. Pierwszy raz dostarczone zostaną do końca października a następnie będą wymieniane worek pusty za worek pełny. Dodatkowo worki będzie można odbierać u kierowcy, w siedzibie firmy lub w Urzędzie Gminy.

Każda z posesji otrzyma komplet naklejek oznaczający odpowiednie rodzaje odpadów które trzeba będzie nakleić na posiadane kosze a następnie do tak oznaczonych pojemników wrzucać zgodnie z powyższą instrukcją właściwe odpady.

Informujemy też że terminy odbioru żółtych i niebieskich worków będą odbywały się w terminie odbioru odpadów oznaczonym w harmonogramie jako „segregowane suche”, komunalnych niesegregowanych/ pozostałości po segregacji odpadów zmieszanych oraz biodegradowalnych tak jak dotychczas bez zmian. Jedynym dodatkowym odbiorem będzie odbiór raz na kwartał szkła i 2017 r będą to poniższe daty:

• Dla miejscowości ADAMÓW, EUFEMINÓW, GAŁKÓWEK KOLONIA, HELENÓW, JORDANÓW, IGNACÓW JAROSZKI, MAŁCZEW, PAPROTNIA, POLIK, TEODORÓW, WITKOWICE – 30.11.2017

• Dla miejscowości BUCZEK, JANINÓW, DĄBRÓWKA DUŻA, DĄBRÓWKA MAŁA, GRZMIĄCA, JABŁONÓW, POĆWIARDÓWKA, BIELANKI, ŻABIENIEC, STRZEMBOSZEWICE, HELENÓWKA, TADZIN, MARIANÓW KOŁACKI, PRZECŁAW, ROZWORZYN, MICHAŁÓW, SYBERIA, PIEŃSKI HENRYKOWSKIE, SZYMANISZKI, HENRYKÓW – 23.11.2017

• BRONOWICE, SADOWA, GAJ, KĘDZIORKI, PRZANÓWKA, TWORZYJANKI, ZALESIE, BOGDANKA, ROCHNA, ŚCIBORÓW, STARE KOLUSZKI – 16.11.2017

W przypadku zapytań można kontaktować się z Urzędem Gminy nr tel. (46) 874-32-29 lub z firmą Tonsmeier Centrum sp. z o.o. nr tel. (46) 830-35-25.

{jd_file file==5}