Złote Gody Joanny i Jana

Joanna i Jan Trejsterowie z Przecławia obchodzili podczas ostatniej sesji Rady Gminy Brzeziny złote gody. Zawarli bowiem Związek małżeński 50 lat temu - 24 paĹşdziernika 1964 r. w Urzędzie Sta­nu Cywilnego w Brzezinach. Z tej okazji otrzymali przyznany przez prezydenta RP medal „Za długoletnie poĹźycie mał­Ĺźeńskie". „Na Ĺźaden medal nie pracuje się tak długo, przeszło 18.250 nocy i dni" mówiła Ewa Natkańska, kierownik USC w Brzezinach. Jubilatom medal wręczy­Ĺ‚a wójt Barbara Hojnacka oraz przewod­niczący Rady Gminy Marek Kolasa. Pań­stwo Trejster dochowali się czterech córek, pięciu wnuczków i jednej wnuczki. Ich re­ceptą na długie, szczęśliwe Ĺźycie jest ciężka praca i wzajemna wyrozumiałość.