Zima w bibliotece

Na terenie gminy Brzeziny funkcję kulturotwórczą pełni Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce DuĹźej i jej filie w Bogdance i Gałkówku-Kolonii. A zima szczególnie sprzyja zajęciom w przytulnych, ciepłych wnętrzach. Przybywa tu spędzić wolny czas wielu młodych ludzi z terenu gminy Brzeziny. Szczególne atrakcje zorganizowano zaś dla odpoczywajqcych
od zajęć szkolnych uczniów w czasie minionych ferii.

Wzorem lat ubiegłych "ferie" odbywały się we wszystkich trzech placówkach bibliotecznych. Szczególnie duĹźym powodzeniem cieszyły się tradycyjnie zajęcia kornputerowe, a do dyspozycji czytelników w Dąbrówce DuĹźej są cztery komputery, podobnie w Bogdance, zaś w Gałkówku-Kolonii moĹźna korzystać z dwóch takich urządzeń. Oczywiście wszystkie komputery posiadają dostęp do internetu. W terminarzu spotkań przewidziano równieĹź warsztaty plastyczne, spotkania z książką, poranki z bajką, a w filiach w Bogdance i Gałkówku-Kolonii rozgrywki tenisa stołowego i lubiane przez wszystkich "piłkarzyki". Dzieci mogły takĹźe skorzystać z gier planszowych i oczywiście wypoĹźyczyć ciekawą książkę, a jest z czego wybierać, gdyĹź biblioteki posiadają łącznie 16.507 woluminow.