Boże Narodzenie w szkołach z terenu gminy Brzeziny

W szkołach gminy Brzeziny, jak co roku nie zabrakło jasełek, konkursów kolęd oraz szkolnych i klasowych wigilli. 19 grudnia w gimnazjum w Przecławiu odbyły się jasełka pod kierunkiem Pauliny Skrzyneckiej oraz Aleksandry Antosiak. Po jasełkach odbył się konkurs kolęd, gdzie każda z klas miala zaprezentować dwie pieśni bożonarodzeniowe. Następnie w każdej klasie odbyły się wigilie klasowe.

Tego samego dnia odbyły się również jasełka w Szkole Podstawowej w Bogdance. Uczniowie pod kierunkiem Anny Jasińskiej zaprezentowali adaptację "Opowieści Wigilijnej" K. Dickensa. Podobnie jak w gimnazjum każda z klas przygotowała kolędę. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie przygotowywali własne wigilie.

W Szkole Podstawowej w Dąbrówce Dużej jasełka przygotowane zostały pod kierunkiem Marzeny Kmieciak i Sylwii Polit. Klasowe wigilie odbyły się 18 grudnia, ponieważ 19 grudnia w szkole zaplanowano świąteczny koncert bożonarodzeniowy, konkurs kolęd oraz rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczną.

W Szkole Podstawowej w Gałkówku-Kolonii również nie zabrakło jasełek, do których uczniów przygotował ks. Bogusław Starus oraz Emilia Grzelak. W odróżnieniu od innych szkół w Gałkówku-Kolonii tradycją jest wspólna wigilia dla wszystkich uczniów.

data utworzenia: 2014-12-30