Zebrania strażackie dobiegły końca

Zakończył się cykl walnych zebrań w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Brzeziny. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce na początku stycznia w OSP Syberia, a ostatnie 29 marca w Gałkówku-Kolonii.

Na zebraniach omawiane były wszelkie działania, jakie ochotnicze straże pożarne realizowały w 2013 roku. Na terenie gminy Brzeziny jest dziesięć takich jednostek, w których służy blisko 500 strażaków. Wszystkie zarządy OSP uzyskały absolutorium, co oznacza że wybrane władze strazackie wywiązywały się właściwie ze swoich zadań. Tym samym dopełniono wszelkich formalności, jakie ciążyły na ochotniczych strażach pożarnych, które do końca pierwszego kwartału muszą przedstawić szereg sprawozdań. Władze gminy Brzeziny dziękują wszystkim strażakom ochotnikom za współpracę, w szczególności za zaangażowanie w akcję zimowego utrzymania dróg. Warto tu wspomnieć, że doceniając wysiłki strażaków, samorząd gminy wspiera jednostki - inwestuje m.in. w modernizacje strażnic. W ubieglym roku zakończył się remont w OSP Polik, a w tym roku zaplanowano dwie duże modernizacje w OSP Przecław i OSP Gałkówek-Kolonia.

data utworzenia: 2014-04-10