Prace drogowe w gminie Brzeziny

Zawarto umowę z firmą, która będzie dokonywać punktowych napraw na jezdniach na terenie gminy Brzeziny. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy zarówno wyrw w jezdni, jak również obłamanych poboczy, gdyż umowa obejmuje usuwanie wszelkich usterek, jakie występują w obrębie jezdni. Prace rozpoczęły się mniej więcej przed tygodniem i potrwają blisko miesiąc. Później wykonawca zobowiązany będzie do bieżącego monitorowania stanu dróg. Kontroli stanu dróg dokonywać będzie również gmina, która jest otwarta na wszelkie sugestie ze strony mieszkańców. Wybrana firma będzie realizowała prace przez cały rok, gdyż umowa została podpisana do końca 2014 r. Oczywiście, będą też wykonywane drobne naprawy dróg gminnych nieutwardzonych poprzez ich wzmocnienie naturalnym kruszywem. Planowane jest wykonanie takiego utwardzenia na drodze w Tworzyjankach i Gaju oraz doraźnie w miejscowości Paprotnia Pokrętki. W tym roku planowane są także duże inwestycje drogowe w postaci wykonania nakładki asfaltowej długości blisko 900 metrów w miejscowości Paprotnia, około 700 metrów w Adamowie przy drodze powiatowej, a także 350 metrów w okolicy Witkowic oraz blisko kilometr drogi w miejscowosci Dąbrówka Mała.

data utworzenia: 2014-04-10