Dzień Kobiet w Poliku

Obchody Święta Kobiet w gminie Brzeziny rozpoczęły się od spotkania Koła Gospodyń Wiejskich w Poliku, które zaplanowano na 1 marca. Do miejscowej strażnicy OSP przybyło wówczas kilkadziesiąt pań, a wśród zaproszonych gości byli także wójt Barbara Hojnacka, oraz sekretarz gminy Radzisław Kamiński z małżonką.

Wszystkich przybyłych na uroczystość witała przewodnicząca KGW Bogusława Mospinek. Życzenia szczęścia, zdrowia i pomyslności w imieniu swoim, przewodniczącego Rady Gminy oraz zastępcy wójta przekazal paniom sekretarz Radzisław Kamiński. Do życzeń przyłączył się także prezes OSP Piotr Kaczmarek. Miejscowi strażacy ufundowali również drobne upominki dla pań. "Nie sztuką jest bowiem wybudować dom, trzeba jeszcze, aby miał on duszę. Mężczyźni budują te domy, a my jesteśmy tą duszą" - wskazywala wójt Barbara Hojnacka, życząc zgromadzonym kobietom wszystkiego dobrego w zmaganiach z codziennością. W czasie spotkania głos zabrała takze wieloletnia przewodnicząca KGW Polik Zofia Sokołowska,
dokonując pozytywnej oceny minionego roku, od kiedy funkcję przewodniczącej KGW pełni Bogusława Mospinek. Koło to obecnie skupia około 40 gospodyń, nie tylko z Polika, ale także z Brzezin, Jaroszek, Buczku, Teodorowa i Moskwy, a kolejną okazją do wspólnego świętowania ma być Dzień Matki.

polik_06_640_02    polik_04_640

polik_08_640    polik_11_640