Przetargi inwestycyjne w Gminie Brzeziny

W gminie Brzeziny rozpoczynają się przetargi na zadania inwestycyjne realizowane w 2014 roku. Znajduje się wśród nich m.in. położenie prawie 1 km nakładki na drodze w Dąbrówce Małej. W miejscowości tej pozostanie jeszcze do wykonania ok. 600 metrów drogi, co zostało przesunięte w czasie ze względu na uwarunkowania prawne. Zadania drogowe planowane
są także w Paprotni i Adamowie. Szereg inwestycji zaplanowano też w Gałkówku-Kolonii. W miejscowej szkole wymieniany będzie dotychczasowy azbestowy dach i adaptowane poddasze na potrzeby użytkowe.
W Gałkówku-Kolonii planowana jest także termomodernizacja komunalnego
budynku mieszkalnego, tzw. "agronomówki".
Urząd Gminy oczekuje także na decyzję marszałka województwa w sprawie dofinansowania przebudowy miejscowej strażnicy OSP. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpocznie sie natomiast procedura przetargowa dotycząca modernizacji budynku OSP Przecław. W tegorocznych planach
jest rowniez wykonanie dokumentacji na przebudowę OSP Grzmiąca, która
to inwestycja będzie realizowana w kolejnych latach. W najbliższym czasie zostanie też ogloszony przetarg na rozbudowę sieci wodociągowej
w miejscowości Bronowice. Związane jest to z faktem napływu nowych
mieszkańców do gminy Brzeziny i koniecznością podłączenia nabywanych
działek do sieci wodociągowej. Obecnie regulamin pozwala także na zwrot części środków prywatnemu inwestorowi, który dokona we własnym zakresie przedłużenia wodociągu, gdyż samorząd gminny nie ma możliwości natychmiastowej realizacji wszystkich napływających wniosków.

Około 350 osób zgłosiło się również do udziału w programie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Realizacja tej inwestycji uzależniona jest jednak od uzyskania dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.
Oczekiwana jest także decyzja marszalka województwa w sprawie naboru
wniosków na wykonanie instalacji kolektorów słonecznych.

data utworzenia: 2014-02-13