Choinka w Helenowie

W Helenowie rodzi się nowa tradycja. Pierwszy raz od wielu lat zorganizowano tu choinkę dla dzieci. Inicjatorami tego wydarzenia byli sołtys Renata Wosik, Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczqcq Zofią Brzezińską oraz Ochotnicza Straż Pożarna z prezesem Jarosławem Pawłowiczem.
Na świąteczne spotkanie przybyli mieszkańcy Helenowa, ulicy Leśnej oraz Małczewa. Honorowym gościem była wójt Barbara Hojnacka, która wsparła ze środków gminy organizację choinki. Impreza współfinansowana byla także przez OSP Helenów, a Zofia Brzezińska przekazała na ten cel dietę radnej. Oczywiście najwiekszą atrakcją był Święty Mikołaj, który przyniósł paczki ze słodyczami dla 38 dzieci. Łącznie w zabawie uczestniczyło ponad 70 osób. Nie zabrakło także smakowitego poczęstunku, licznych konkursów z nagrodami i muzyki. Oprawę muzyczną zapewnił członek OSP Helenów Konrad Pawłowicz. W przerwie zostały też przeprowadzone pogadanki profilaktyczne na temat szkodliwości alkoholu i innych używek. Mowa też była o
niebezpieczeństwach, jakie może spowodować czad, korzyściach dotyczących wyposażania budynków mieszkalnych w czujki wykrywające tego "cichego zabójcę". Zabawa choinkowa trwala do późnych godzin wieczornych. Kolejne duże spotkanie w Helenowie zaplanowano na Dzień Kobiet.

data utworzenia: 2014-02-06