Wigilia w Adamowie

Już po raz drugi społeczność sołectwa Adamów uczestniczyła we wspólnej wigilii, która odbyła się w pobliskiej świetlicy w Małczewie. W jej organizację włączyli się wszyscy mieszkańcy, a w szczególności miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka. Na uroczystość przybyla niemal cała społeczność Adamowa. Honorowym gościem był przewodniczący Rady Gminy Marek Kolasa. Jak na świąteczne spotkanie przystało, nie zabrakło opłatka oraz wigilijnych potraw, m.in. pierogów, kapusty czy barszczyku. Miłym akcentem uroczystości były obchody złotych godów Państwa Jadwigi i Mariana Budzików. Obecnie miejscowe KGW przygotowuje się już do ostatków, gdyż tak jak w ubieglym roku rozpoczęto na tę okoliczność przydatną akcję zbierania funduszy na działalność koła.

data utworzenia: 2014-01-23