Świątecznie w Poliku

Od wielu lat tradycyjnie jednostka OSP Polik wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich organizuje wspólną wigilię oraz choinkę dla dzieci. W tym roku wydarzenia te przypadły na 18 i 19 stycznia, a było to pierwsze świąteczne spotkanie w zmodernizowanej niedawno świetlicy, gdzie m.in. wymieniono dach, a budynek docieplono. Na sobotnią wigilię przybyło okolo 100 osób, w tym wielu młodych mieszkańców Polika. Obecna była także wójt Barbara Hojnacka, zastępca wójta Lechosław Adamczyk oraz radna Marzena Nasalska. Nie moglo zabraknąć także księdza dziekana Bogumiła Walczaka. Po wspólnej wieczerzy wigilijnej, którą przygotowały panie z Koła Gospodyń, przyszedł czas na karnawałowe tańce. Równie radośnie było następnego dnia, kiedy to na choinkę przybyło ponad siedemdziesięcioro dzieci. Był to bowiem czas tańców i zabaw oraz licznych prezentów ufundowanych przez KGW, OSP oraz sponsorów. Obecnie w murach odnowionej świetlicy rozpoczynają się ferie dla dzieci.

data utworzenia: 2014-01-23