Spotkanie Noworoczne w Przecławiu

W Przecławiu rodzi się nowa tradycja. Co roku bowiem organizowane były w tej miejscowości wigilijne spotkania noworoczne połączone z choinką dla dzieci. W tym roku postanowiono oddzielić oba wydarzenia i spotkanie noworoczne odbyto 6 stycznia podczas mszy św. z okazji Święta Objawienia Pańskiego, a choinkę zaplanowano wraz z początkiem ferii szkolnych na 25 stycznia.

6 stycznia do Przeclawia przybyło wielu gości, w tym licznie osoby w podeszlym wieku. Taki też był cel rozgraniczenia spotkania noworocznego i choinki. "Wcześniej wiele osób starszych nie przychodziło, gdyż ich oczekiwania byly inne niż młodzieży, która była zainteresowana przede wszystkim rozrywką"- wyjaśnia prezes OSP Przecław Paweł Słomkowski. Wśród gości obecni byli wójt Barbara Hojnacka, zastępca wójta Lechosław Adamczyk, prezes zarządu gminnego OSP Tadeusz Guzek, radna Elżbieta Olszyńska oraz sołtys Tadeusz Kmieciak. W uroczysty świąteczny nastrój wprowadzila obecnych na spotkaniu msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Marka Balceraka. Następnie przyszedł czas na powitanie gości przez gospodarzy uroczystości: prezesa OSP Przeclaw Pawła Słomkowskiego i przewodniczącą miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Stanisławę Józwik. W tym świątecznym dniu nie moglo zabraknąć także życzeń noworocznych. ,,Piękna jest radość, gdy nadchodzą święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech zatem radość, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich" - cytowala słowa poety wojt Barbara Hojnacka. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne, w tym koncert miejscowej orkiestry strażackiej. Dopełnieniem uroczystości była wspólna wieczerza wigilijna. A wśród rozmów tego dnia z pewnością nie zabrakło życzeń pomyślności w realizacji inwestycji. W remizie OSP Przecław rozpoczyna się bowiem wielka przebudowa. Będzie zmieniane poszycie dachowe, a budynek zostanie rozbudowany i docieplony. Zmieni się także sposób jego ogrzewania. Do zakończenia remontu lokalne spotkania odbywać się będą w miejscowym gimnazjum, a tradycją tu jest m.in. organizacja uroczystego Dnia Kobiet, Dnia Matki, czy też Dnia Strazaka. Największym tegorocznym wydarzeniem w Przeclawiu będą jednak dożynki, podczas których lokalna społeczność będzie miala okazję powitać gości z calej gminy w zupełnie odmienionej remizie.

data utworzenia: 2014-01-16