Wigilia sołectwa Zalesie

Spotkania w Bogdance, gdzie mieści się siedziba Koła Gospodyń Wiejskich sołectwa Zalesie, skupiajq całe rodziny: gospodynie, ich mężów, dzieci i wnuki. Koło to jest znane w gminie z kultywowania tradycji, a organizacja spotkania wigilijnego bez wątpienia do nich należy. W sobotę 11 stycznia przybylo tu wielu gości, w tym wójt Barbara Hojnacka, o. proboszcz Konstanty Ciaranek, o. Benedykt Kordula, członek zarządu powiatu Zbigniew Sokołowski, sekretarz gminy Brzeziny Radzisław Kamiński, inspektor ds. oświaty Dorota Kamińska, dyrektor brzezińskiego Muzeum Regionalnego Pawel Zybała, radny Edward Bogdański oraz sołtys Paweł Kusiak. Wszystkich przybylych witała serdecznie przewodnicząca KGW Elżbieta Ołubek. Witala nie sama, lecz w towarzystwie mlodzieży z Gimnazjum w Przecławiu, która pod kierunkiem katechetki Pauliny Skrzyneckiej przygotowała koncert pełen znanych kolęd, a także autorskich tekstów. Nie zabrakło świątecznych życzeń, a na stołach wigilijnych zupy grzybowej, czerwonego barszczu z uszkami, pierogów, krokietów i oczywiście ryb. Koło słynie bowiem z lokalnych wyrobów kulinarnych. Łódzka telewizja nagrywala tu już program o tradycjach wielkanocnego stołu, a gospodynie wkrótce wezmą udzial w programie TVP 2 ,,Pytanie na śniadanie", aby zaprezentować lokalny przysmak - pączki ziemniaczane.

data utworzenia: 2014-01-16