Wigilia w Gminie Brzeziny

Samorządowa wigilia w Gminie Brzeziny odbyla się 22 grudnia. Na jednej sali zgromadzili się wówczas pracownicy Urzędu Gminy, radni, dyrektorzy i kierownicy instytucji gminnych, sołtysi, przedstawiciele jednostek PSP, OSP, Komendy Powiatowej Policji i Kół Gospodyń Wiejskich oraz liczni zaproszeni goście.

Uroczystości rozpoczęły się od występu uczniów Gimnazjum w Przecławiu, którzy przygotowali barwne jasełka pod kierunkiem katechetki Pauliny Skrzyneckiej. Później przyszedl czas na wspólną modlitwę pod przewodnictwem duchownych - księdza dziekana Bogumila Walczaka, o. proboszcza Konstantego Ciaranka, ks. proboszcza Marka Balceraka i br. kapłana Ireneusza Bankiewicza. Nie mogło także zabraknąć życzeń od wójt Barbary Hojnackiej. "Wigilia w tradycji chrześcijańskiej to noc czuwania przed mającymi nadejść świętami Bożego Narodzenia i tylko maleńka gwiazda wskazuje nam drogę, rozprasza mrok w ciemnościach strudzonym pielgrzymom, którzy wędrujemy ścieżkami życia i wskazuje dokąd mamy dojść" - mówiła wójt do zgromadzonych. ,,Niech wasze domy napełnią się zapachem choinki, a serca pokojem i spokojem, a rok 2014 niech będzie obfitował w łaski boże, zaś na drodze niech każdy spotyka tylko życzliwych przyjaciół" - zwracała się do obecnych Barbara Hojnacka. Życzenia przekazali także starosta brzeziński Edmund Kotecki i zastępca burmistrza Roman Sasin, po czym przystapiono do dzielenia się opłatkiem i wspólnej wieczerzy wigilijnej.

data utworzenia: 2014-01-10