Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 28. 02. 2013 r. w Szkole Podstawowej w Bogdance odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany przez panie ze szkolnej biblioteki: p. E. Gierach, A.Jasińską. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor D. Grzejszczak od powitania zaproszonych gości, przybyłych uczniów i nauczycieli. Organ prowadzący reprezentowała p. Dorota Kamińska, przybyli członkowie Komisji Oświaty: p. A. Gorzka, p. M. Ołubek, p. D. Kowalski. Pani E. Gierach zapoznała wszystkich z zasadami oceniania w konkursie oraz poprosiła wszystkich słuchających i oceniających o wyrozumiałość i ciszę podczas występu każdego dziecka. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 0-III reprezentujące wszystkie gminne szkoły podstawowe. Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich poetów, często przebrani w stroje nawiązujące do recytowanych utworów.

Jury wybrane spośród zaproszonych gości oraz nauczycieli miało niemały problem z wyborem trzech pierwszych miejsc przyznanych w dwóch kategoriach: kl 0-I oraz kl.  II- III. Zdecydowano przyznać nagrody następującym osobom kl. 0-I: pierwsze miejsce dla  Nikoli Fic ze Szkoły Podstawowej w Gałkówku Kolonii, drugie miejsce dla Julii Rubaj ze Szkoły Podstawowej  w Bogdance, trzecie miejsce dla Mai Łukasik oraz wyróżnienie dla Gabryjeli Pietrzak, obydwie  ze Szkoły Podstawowej w Dabrówce Dużej. W kategorii kl. II-III pierwsze i drugie miejsce dla dzieci z Gałkówka Kolonii dla: Aleksandry Wosińskiej i  Wiktorii Sopaty. Trzecie miejsce dla Mateusza Urbańskiego ze szkoły w Bogdance.

Wszyscy występujący uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy na pamiątkę udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim. Celem zorganizowanego konkursu było rozwijanie umiejętności recytatorskich dzieci, odpowiedniego stosowania mimiki, gestów, ruchu, natężenia głosu jako środków  artystycznego wyrazu. W przerwie konkursu uczniowie z klasy VI szkoły Podstawowej w Bogdance zaprezentowali swoją własną twórczość.

Cel z pewnością został osiągnięty, o czym świadczyły liczne brawa dla nagrodzonych oraz wszystkich występujących.

dscn1445_640          dscn1448_640

data utworzenia: 2013-03-04