Komunikat KRUS

Szanowni Państwo,

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzezinach pragnie przestrzec przed osobami, które nachodzą gospodarstwa i podając się za pracowników Kasy usiłują wyłudzać od rolników pieniądze pod pozorem ściągania zaległych należności z tytułu ubezpieczenia społecznego.

Przypominam, że pracownicy Kasy odbywający wizytacje w gospodarstwach mają za zadanie wyłącznie informować dłużników o obowiązku terminowego regulowania składek na ubezpieczenie społeczne rolników oraz o występowaniu zaległości w ich regulowani, nigdy jednak nie pobierają pieniędzy należnych z tego tytułu. Ponadto każdy pracownik upoważniony do przeprowadzenia wizytacji gospodarstw rolnych i domowych posiada imienną legitymację służbową, która winien okazać przed rozpoczęciem wizytacji.

W związku z powyższym wskazana jest wzmożona czujność, a o próbach wyłudzania od rolników przez rzekomego pracownika KRUS spłaty zadłużenia, czy domagania się danych osobowych pod pozorem załatwiania spraw ubezpieczeniowych, prosimy niezwłocznie powiadamiać Policję oraz Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Z poważaniem,
Kierownik Placówki Terenowej