Pamięć Europejska – emigracja, imigracja, integracja, wczoraj i dziś

flaga_ue_146                herb_499            pzb_168

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Brzeziny jest partnerem w realizacji projektu międzynarodowego Stowarzyszenia „Partnerstwo Ziemi Brzezińskiej” pn. „Pamięć Europejska – emigracja, imigracja, integracja, wczoraj i dziś”, który obejmuje organizację 4 konferencji międzynarodowych.

Pierwsza z nich odbędzie się w Polsce w dniach 19 – 21 maja 2017 r. z udziałem 80 gości w czterech krajów europejskich: Francji, Włoch, Rumunii, Portugalii. Zwracamy się do Was z prośbą o przyjęcie gości z zagranicy w zależności od możliwości lokalowych (1-3 osoby).  Znajomość języka obcego nie jest wymagana, bo dostępne powszechnie narzędzia, np. internetowy tłumacz czy aplikacje na telefony komórkowe ułatwiają skutecznie komunikację z cudzoziemcami (mamy takie doświadczenia z poprzednich konferencji).

Kolejne seminaria, w których wezmą udział Polacy odbędą się we Francji, Włoszech i Belgii, a osoby, które przyjmą gości podczas majowej wizyty, będą miały pierwszeństwo udziału w kolejnych wyjazdach.

Liczymy na Waszą otwartość i prosimy o kontakt w tej sprawie z sekretariatem gminy 46 874 36 99 lub bezpośrednio z Wiceburmistrz Miasta Brzeziny panią Justyną Nowak (tel. 46 874 22 24 wew. 109/ e-mail: zastepca.burmistrza@brzeziny.pl)

W imieniu Organizatorów
Renata Nowak