Informacja dla osób, które są zainteresowane udziałem w projekcie związanym z budową przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Brzeziny

Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał dla Gmin informację o przewidywanym naborze dla typu operacji ,,Gospodarka wodno – kanalizacyjna’’ w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi dla obszarów wiejskich’’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach planowanego konkursu przewiduje się udzielenie wsparcia na inwestycje dotyczące:

- budowy, przebudowy lub wyposażenia obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków,

- zakupu i montażu urządzeń oraz instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych.

W powyższe działania inwestycyjne wpisuje się również budowa przydomowych oczyszczalni ścieków.

Gmina Brzeziny wzorem lat ubiegłych planuje aplikować o środki unijne i przewiduje realizację przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy.

Zachęcamy osoby zainteresowane udziałem w projekcie do zgłaszania się do siedziby Urzędu – pokój nr 1.13 w celu wypełnienia deklaracji udziału w projekcie.

Wstępne wymagania dotyczące ujęcia nieruchomości w projekcie:

- nieruchomość musi posiadać uregulowany stan prawny,

- istniejący na nieruchomości budynek musi być oddany do użytkowania,

- budynek musi posiadać wewnętrzną instalację kanalizacyjną połączoną ze zbiornikiem na ścieki bytowe,

- nieruchomość, dla której budowana będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków musi być zamieszkiwany całorocznie.

Przedsięwzięcie będzie miało na celu osiągnięcie efektu ekologicznego i zastąpienie istniejących bezodpływowych zbiorników na ścieki na ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Gmina zastrzega sobie możliwość nie objęcia projektem nieruchomości, gdzie warunki gruntowo – wodne będą niekorzystne.

Osoby biorące udział w projekcie będą zobowiązane do partycypowania w kosztach inwestycji na zasadach i warunkach określonych w umowach zawieranych pomiędzy Gminą, a poszczególnymi właścicielami nieruchomości.

Termin zgłaszania osób zainteresowanych ustala się do dnia 19 października 2016 r.

data utworzenia: 2016-10-06