Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Brzeziny

Informacja dla osób, które zadeklarowały udział w projekcie związanym z montażem odnawialnych źródeł energii

Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił konkurs dla naboru wniosków o dofinansowanie

projektów w ramach Osi Priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna Poddziałanie IV.1.2.

Odnawialne źródła energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Łódzkiego na lata 2014-2020.

Ogłoszony konkurs daje Gminie Brzeziny możliwość wnioskowania o środki unijne na

zrealizowanie inwestycji obejmującej wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii dla

mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć udziału w projekcie.

Mając powyższe na uwadze informujemy Państwa o możliwości wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu 22 lipca 2016 r. (piątek) o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brzeziny.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Gminy Brzeziny znajdują się do pobrania dokumenty, których wypełnienie i złożenie w siedzibie Urzędu Gminy Brzeziny staje się niezbędne i wymagalne, aby wziąć udział w projekcie.

Takimi dokumentami są:

- deklaracja zgłoszeniowa do udziału w projekcie – dofinansowanie zakupu i montażu instalacji

z zakresu odnawialnych źródeł energii - do pobrania,

- załącznik nr 1 do deklaracji zgłoszeniowej do udziału w projekcie - do pobrania,

- umowa użyczenia części nieruchomości (budynku mieszkalnego) dla potrzeb realizacji projektu - do pobrania.

Druki dostępne są również w siedzibie Urzędu - pok. 1.13.

Urząd Gminy Brzeziny oczekuje na złożenie dokumentów w nieprzekraczalnym terminie

do dnia 27 lipca 2016 r.

Deklaracje zgłoszeniowe wraz z załącznikiem i umową użyczenia będą podstawą do skierowania do Państwa upoważnionych pracowników w celu zebrania danych technicznych niezbędnych dla opracowania dokumentacji projektowej dla potrzeb zakupu i montażu na nieruchomości instalacji solarnych.

Z uwagi na fakt, że w ogłoszonym konkursie termin składania wniosków został wyznaczony już na dzień 26 sierpnia 2016 r. i trwa jedynie do dnia 2 września 2016 r. to dla opracowania dokumentacji technicznej, jak również dokumentacji aplikacyjnej o środki pozostaje niewiele czasu.

Liczymy na sprawną reakcję z Państwa strony, możliwie szybkie i rzetelne wypełnienie niezbędnych dokumentów i złożenie ich w terminie do dnia 27 lipca 2016 r. w siedzibie Gminy.

Brzeziny, 18.07.2016 r.

Do pobrania: