Referendum w gminie Brzeziny

Mieszkańcy gminy Brzeziny głosowali w pięciu obwodach z siedzibami w Gałkówku-Kolonii, Poliku, Dąbrówce Dużej, Przecławiu i Bogdance. Łącznie uprawnionych do głosowania było 4399 osób,a głosowały 252, czyli 5,73%.

Wśród głosów ważnych na pierwsze pytanie „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?" odpowiedź na „tak" zakreśliło 180 osób, a na „nie" – 59.

W drugim pytaniu „Czy jest Pani/ Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?" na „tak" opowiedziało 46 osób, a na „nie" 201.

W trzecim pytaniu „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?" – „tak" wskazało 216 osób, a „nie" 20.

data utworzenia: 2015-09-11