Nowe zabawki dla przedszkolaków

W nowym roku szkolnym przedszkolaki z gminy Brzeziny mają się z czego cieszyć. W ramach unijnego projektu „Przedszkole to dobry początek" w Szkołach Podstawowych w Gałkówku-Kolonii i Dąbrówce Dużej wkrótce pojawi wiele nowości. Place zabaw wzbogacą się o nowe urządzenia – sprężynowy bujak i karuzelę, a w salach przybędzie zabawek. Projekt obejmuje również zakup pomocy dydaktycznych, artykułów plastycznych, mebli oraz doposażenia kuchni.Nie zabraknie także nowych urządzeń elektronicznych – komputera z monitorem i magicznego dywanu.

Umowa o dofinansowanie, którą wójt Barbara Hojnacka podpisała jeszcze w maju z Zarządem województwa łódzkiego łącznie opiewa na 110 tys. 218 zł z czego 93 tys. 685 zł 30 gr będzie pochodzić ze środków europejskich, a 16 tys. 532 zł 70 gr z budżetu krajowego.

data utworzenia: 2015-09-11