Nowy rok szkolny w gminie Brzeziny

Nowy rok szkolny w gminie Brzeziny rozpoczął się o godzinie 8.00 w Szkole
Podstawowej w Dąbrówce Dużej. Pozostałe dwie szkoły podstawowe swoje inauguracje zaplanowały o godzinie 9.00, a Gimnazjum w Przecławiu o godzinie 10.00. Łącznie naukę w szkołach gminnych rozpoczęło 397 uczniów i 84 przedszkolaków.

W Dąbrówce Dużej nowy rok szkolny przyniesie wiele zmian. Obecnie prowadzone są tu prace wykończeniowe w sali gimnastycznej. Do dyspozycji uczniów oddano też duży ogródek dydaktyczny zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi. Realizowana tu będzie m.in. innowacja programowo-metodyczna „Ogródek przyszkolny >>Róża wiatrów<< - miejsce zdobywania wiedzy i umiejętności”. Łącznie do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej uczęszczać będzie 81 uczniów i 32 przedszkolaków.

W Szkole Podstawowej w Gałkówku-Kolonii nowością jest natomiast monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku. Została zmodernizowana także pracownia komputerowa, do której dokupiono siedem komputerów. W szkole odnowiono również kuchnię. Łącznie do Szkoły Podstawowej
w Gałkówku-Kolonii uczęszczać będzie 88 uczniów i 15 przedszkolaków.

W Szkole Podstawowej w Bogdance rok szkolny rozpocznie także 88 uczniów oraz 37 przedszkolaków. Na ich powitanie pomalowano m.in. główny korytarz. Wymienione zostały również okna w jednym z pomieszczeń.

W Gimnazjum w Przecławiu rok szkolny rozpocznie natomiast 140 uczniów.

data utworzenia: 2015-09-03