WYPRAWKA SZKOLNA

Wójt Gminy Brzeziny informuje, że w roku szkolnym 2015/2016 nadal istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do zakupu podręczników zgodnie z poniższymi zasadami:

1. wnioski należy składać do dyrektorów szkół;
2. termin składania wniosków w szkołach – do 4 września 2015 r.;
3. wszelkie informacje w sprawie uzyskania dofinansowania udzielane są w szkołach, do których będą uczęszczać uczniowie uprawnieni do otrzymania pomocy.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego będzie udzielana uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej na podstawie kryterium dochodowego:
uczniom pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł netto

2. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego będzie udzielana uczniom:

1) słabowidzącym,
2) niesłyszącym,
3) słabo słyszącym,
4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
8) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7

- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - bez względu na dochód w rodzinie - uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży:
- szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia , z wyjątkiem klasy I,
- gimnazjów, z wyjątkiem klas I, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, z wyjątkiem klas I, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, z wyjątkiem klas I, ogólnokształcących szkół baletowych, z wyjątkiem klas I i IV.

data utworzenia: 2015-08-27