Komunikat - wnioski suszowe

W związku z wystąpieniem zjawiska atmosferycznego jakim jest susza na terenie woj. łódzkiego w tym również gminy Brzeziny, uprzejmie informujemy, iż rolnicy i producenci rolni, u których powstały szkody spowodowane wyżej wymienionym zjawiskiem, chcieliby skorzystać z preferencyjnych kredytów klęskowych mogą zwrócić się do Urzędu Gminy Brzeziny z wnioskiem o oszacowanie szkód:

- w ziemniakach uprawianych na IV, V i VI klasie bonitacyjnej gleby,
- kukurydza na kiszonkę na V klasie bonitacyjnej gleby,
- krzewy owocowe uprawiane na IV, V i VI klasie bonitacyjnej gleby,
- drzewa owocowe uprawiane na VI klasie bonitacyjnej gleby,
- rośliny strączkowe na IV, V i VI klasie bonitacyjnej gleby,
- warzywa gruntowe na VI klasie bonitacyjnej gleby,
- chmiel i tytoń na V i VI klasie bonitacyjnej gleby,
- burak cukrowy na V klasie bonitacyjnej gleby,
- łąki i pastwiska na gruntach ornych na V i VI klasie bonitacyjnej gleby.

Do wniosku należy dołączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich w 2015r. wraz z mapami złożonego w ARiMR poświadczoną przez Agencję za zgodność z oryginałem oraz kopię uproszczonego wypisu z ewidencji gruntów obejmującą działki objęte suszą. Wzór wniosku o oszacowanie szkód wraz z załącznikami dostępny jest w Urzędzie Gminy Brzeziny pok. nr 1.07.

Wnioski należy składać w terminie do dnia 04 września 2015 r. Szacowanie szkód będzie możliwe, jeżeli komisja oceni ich rozmiar podczas wizji w terenie.

Wójt Gminy Brzeziny
                                                                                           /-/ Barbara Hojnacka