Solary dla gminy Brzeziny

Został ogłoszony przetarg na montaż 50 instalacji solarnych, dofinansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania: Podstawowe Usługi dla Gospodarki i Ludności Wiejskiej.

Informacja o przyznaniu dotacji wpłynęła do Urzędu Gminy Brzeziny 4 sierpnia br. Przyznana kwota dotacji pozwoliła na wykonanie instalacji dla 50 gospodarstw domowych. Regulaminowym kryterium była kolejność podpisywania umów w 2011 r., choć same umowy mieszkańcy musieli podpisać od nowa, ze względu na zmianę niektórych zasad dofinansowania.
Otwarcie ofert zgłoszonych w przetargu ma nastąpić 14 sierpnia, a montaż instalacji solarnych zakończy się 30 września br.

Uruchomione zostaną kolektory słoneczne rurowo-próżniowe, a ciepła woda użytkowa pozyskana dzięki energii słonecznej, podłączona będzie do podgrzewaczy wody w ramach istniejących systemów centralnego ogrzewania. Zamówienie obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej i uzgodnienie jej z właścicielem budynku, dostarczenie, zamontowanie oraz uruchomienie mikroinstalacji, przeszkolenie użytkowników, co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji oraz usługi serwisowe w okresie gwarancyjnym.

Gmina Brzeziny nieprzerwanie będzie poszukiwać kolejnych źródeł dofinansowania do instalacji solarnych dla pozostałych mieszkańców
zainteresowanych ich montażem, o czym będą oni informowani na bieżąco.

data utworzenia: 2015-08-13