Sala gimnastyczna w Dąbrówce Dużej

Zgodnie z zawartą umową do dnia 30 października br. planuje się zakończyć prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej. Placówka powiększy się o pełnowymiarową salę gimnastyczną.

Stosowną umowę na dokończenie rozpoczętej wcześniej budowy podpisano 5 sierpnia br. Za kwotę prawie 905 tys. zł firma ze Skierniewic ma: wykonać prace wykończeniowe pokrycia dachu budynku, uzupełnić brakujące okna i zamontować drzwi wewnętrzne, dokończyć montaż instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania, wykonać prace związane z tzw. „białym montażem”, zainstalować wentylację, położyć posadzkę sportową na sali i część posadzek w zapleczu oraz zagospodarować teren wokół sali, tzn. pokryć plac kostką brukową oraz przygotować trawniki.

Nowa sala ma służyć wszystkim szkołom z gminy Brzeziny oraz mieszkańcom, jako miejsce organizacji gminnych imprez sportowych, szczególnie, że w pobliżu sali przygotowano także trawiaste boisko piłkarskie. Na płycie pełnowymiarowej sali zostaną wyrysowane linie do gry w różne, halowe dyscypliny sportowe, a na ścianie znajdzie się elektroniczna tablica wyników. Nie zabraknie także miejsc dla widowni, przy płycie boiska zostanie ustawionych 36 siedzisk, a kolejni widzowie będą mogli oglądać rozgrywki z obszernego balkonu. Na zapleczu przewidziano szatnie i sanitariaty dla dziewcząt i chłopców oraz osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla trenera oraz magazyny sprzętu sportowego. Opisana inwestycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

data utworzenia: 2015-08-13