Kolejne inwestycje w gminie Brzeziny

Po zakończeniu budowy dwustu dziewięciu przydomowych oczyszczalni ścieków Urząd Gminy Brzeziny przystąpił do realizacji kolejnych inwestycji – termomodernizacji budynków, budowy wodociągów oraz remontów dróg.

Jeszcze w tym roku planowane są dwie takie termomodernizacje w Gałkówku-Kolonii. Docieplony zostanie
budynek komunalny oraz stacja uzdatniania wody. W budynku stacji wymienione będą także okna i drzwi. Obecnie
trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dla tych zadań.

Wśród inwestycji drogowych zaplanowano położenie
nowych nawierzchni w miejscowościach Poćwiardówka i Bielanki. Inwestycje będą realizowane na kilometrowych
odcinkach drogi. W Poćwiardówce projektowane są również
rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Trwają także prace projektowe nad utwardzeniem 230 metrów drogi gruntowej w miejscowości Rochna, gdzie występuje duża wilgotność gruntu.

Cykl letnio-jesiennych inwestycji dopełnia budowa trzech odcinków wodociągów w miejscowościach Rochna, Dąbrówka Mała i Małczew. Są to zadania związane z bieżącymi potrzebami mieszkańców. Dla tych inwestycji już zakończyło się składanie ofert i trwa procedura wyłaniania wykonawcy,
a przewidywane zakończenie budowy wodociągów to dzień 30 września.

data utworzenia: 2015-07-23