Komunikat dotyczący suszy występującej na terenie gminy Brzeziny

W związku z wystąpieniem zjawiska atmosferycznego jakim jest susza na terenie woj. łódzkiego w tym również gminy Brzeziny, uprzejmie informujemy, iż rolnicy i producenci rolni, u których powstały szkody spowodowane wyżej wymienionym zjawiskiem, chcieliby skorzystać z preferencyjnych kredytów klęskowych mogą zwrócić się do Urzędu Gminy Brzeziny z wnioskiem o oszacowanie szkód: w zbożach jarych uprawianych na V i VI klasie bonitacyjnej gleby oraz w krzewach owocowych uprawianych na VI klasie bonitacyjnej gleby.

Do wniosku należy dołączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich w 2015r. wraz z mapami złożonego w ARiMR poświadczoną przez Agencję za zgodność z oryginałem oraz kopię uproszczonego wypisu z ewidencji gruntów obejmującą działki objęte suszą.

Wzór wniosku o oszacowanie szkód wraz z załącznikami dostępny jest w Urzędzie Gminy Brzeziny pok. nr 1.07.

Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 lipca 2015r.

Wójt Gminy Brzeziny
                                                                          /-/ Barbra Hojnacka