Sukces rolników z Gaju

Aleksandra i Andrzej Kudlikowie, rolnicy z miejscowości Gaj w gminie Brzeziny, zajęli III miejsce w regio­nalnym etapie XIII ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Jest to konkurs organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwo­ju Wsi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy, a jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia rolników prowadzących indywidualne gospodarstwa rolne.

Aleksandra i Andrzej Kudliko­wie prowadzą swoje „bezpieczne" gospodarstwo od 1991 r. i wraz z dzier­żawami uprawiają około 100 hektarów. Nastawieni są na produkcję roślinną i hodowlę trzody chlewnej.

data utworzenia: 2015-07-02