Pożegnanie gimnazjalistów w Przecławiu

25 czerwca w Gimnazjum w Przecławiu odbyło się uroczyste pożegnanie klas III. Absolwentów żegnała wójt Gminy Brzeziny Barbara Hojnacka, radna Anna Gorzka i radna Elżbieta Olszyńska, dyrektor szkoły Paweł Borowiński wraz z Radą Pedagogiczną, rodzice oraz uczniowie klas drugich i pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się od mon­tażu słowno-muzycznego, który przy­gotowali wspólnie wychowawcy klas III - Katarzyna Janik i Marcin Bartłoszewski wraz z nauczycielem przed­miotów artystycznych Aleksandrą Antosiak. Po części artystycznej głos zabrała wójt Barbara Hojnacka, ży­cząc młodzieży wielu dalszych suk­cesów w nauce. Wójt wręczyła tak­że nagrodę dla najlepszej uczennicy Justyny Kacprzyk, która osiągnęła ze wszystkich przedmiotów średnią 5.61 i została finalistką Wojewódz­kiego Konkursu Przedmiotowego z geografii dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2014/2015. Głos zabrała także radna Elżbieta Olszyń­ska, która podkreśliła ważną rolę, jaką w kształceniu młodych ludzi od­grywa edukacja gimnazjalna.

Tego dnia przewidziano jeszcze wiele nagród dla najlepszych absol­wentów. Spośród 46 uczniów kończą­cych Gimnazjum w Przecławiu, aż 12 osób ukończyło je bowiem z wy­różnieniem, otrzymując świadec­twa z czerwonym paskiem. Dyrektor szkoły Paweł Borowiński podkreślał, że rocznik kończący w tym roku edu­kację był wyjątkowy, o czym świad­czą nie tylko bardzo dobre świadec­twa, ale także bardzo wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Młodzież z Przecławia z każdego przedmiotu, z którego pisała ten egzamin, uzyska­ła wyniki powyżej średniej krajowej (z języka polskiego i historii 5% powyżej średniej krajowej, z mate­matyki 10%, z przedmiotów przy­rodniczych 8%, z języka angielskiego z podstawy 11% i z rozszerzenia 4% oraz z języka niemieckiego 11 %).

data utworzenia: 2015-07-02