Swięto Rodziny w Gałkówku Kolonii

29 maja w Szkole Podstawowej w Gałkówku Kolonii odbyło się coroczne "Święto Rodziny".

Uroczystość rozpoczęła się od akade­mii, której przygotowanie przypadło najmłodszym, czyli przedszkolakom, dzie­ciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klas I-III. Było wiele gorących podziękowań dla rodziców za ich trud wychowawczy, wyrażonych w słowach wierszy i piosenek.

Ciekawym wydarzeniem były też wybo­ry Miss i Mistera Szkoły. Małą Miss Szkoły została uczennica klasy I Sissi Szokę, Ma­łym Misterem Szkoły - przedszkolak Alan Fic, Miss Szkoły uczennica kl. IV Wiktoria Sopata, a Misterem Szkoły uczeń kl. IV Kac­per Gajdziński.

Po występach wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie czekały kolejne atrakcje, m.in. dmuchany zamek - zjeżdżalnia i gigantycz­ne bańki mydlane. Niespodzianką okazał się też przyjazd strażaków z OSP w Jordano­wie, dzięki którym uczniowie mieli możli­wość obejrzenia samochodu bojowego i jego wyposażenia. Pomyślano także o atrakcjach kulinarnych i w kuchni polowej serwowano kiełbasę oraz kaszankę z grilla, którą prze­kazały Zakłady Mięsne „Zbyszko" z Bedonia. Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Gałkówki Kolonii tradycyjne okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

data utworzenia: 2015-06-18