Święcenie pól w Zalesiu

17 maja br. mieszkańcy sołectwa Zalesie mieli swoje święto. Najpierw o godz. 11.30 o. proboszcz Konstanty Ciaranek celebrował dziękczynne  nabożeństwo w intencji mieszkańców tego sołectwa, a następnie o godz. 16.30 odprawiona została niezwykła msza św. przy wiejskiej kapliczce, połączona ze święceniem pól. Sołectwo, a szczególnie lokalne Koło Gospodyń Wiejskich, włącza się też aktywnie w życie parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, m.in. poprzez uczestnictwo w procesjach fatimskich, dożynkach parafialnych oraz przygotowaniu palm wielkanocnych zdobiących klasztor.

data utworzenia: 2015-05-20